• Анонимни Алкохолици - Форум • Виж темата - да продължиш ????

да продължиш ????

да продължиш ????

Мнениеот половинчатко » Пет Юли 13, 2012 3:03 pm

Здравей,

Това което пишеш е това което и аз мисля едно към едно като теб. РАЗЛИКАТА Е ЧЕ ТИ СЕ НАДЯВАШ ДА ПРОДЪЖИШ НАПРЕД, А АЗ НЯМАМ НИКАКВА НАДЕЖДА. Самотата и липсата на надежда ме оскотява.

Лоша работа
    Здравей .......,
    Ти си интелигентен,образован човек!Аз себе си също определям,като такъв!Това също допринася сигурно,да продължаваме да контактуваме!Но тези качества не ми помогнаха да си "намеря МЯРКАТА" ПО ОТНОШЕНИЕ НА АЛКОХОЛА!Ако ти си успял - "шапка ти свалям"!!!Затова ИЗБИРАМ ДНЕС да изкарам БЕЗ едно питие!Обяснението за избора ми е просто!Като няма едно - няма и следващо и т.н.!!!Няма да се напия и понеже съм интелигентен,умен,принципен човек - не смесвам работата с удоволствието- зарязвам работата!!!Скоро ти писах точно за простите неща,ако не ти харесва думата "прости" наречи ги дребни или както искаш,но смисъла е същия!Точно тази моя интелигентност и "умност"ми е пречела да вникна в смисъла на дребните неща от живота и да ги приложа на действие!!!Казал го е някой -НАПРАВИ дребните неща,пък ГОЛЕМИТЕ сами ще те накарат да ги направиш!И това го знам - отдавна!!!Но приложих ли го????НЕ!Също като в приказката за ежко и кума лиса - ежко-бежко знае тринки,ама са добринки! Аз до скоро бях кума лиса с нейните хиляди хитрини!!! Та какво ми предлага АА?Точно - проста програма -да ВИДЯ, НО И ДА ПРИЛОЖА НА ДЕЙСТВИЕ точно простите неща в живота!!! "Не се възстановяват онези,които не могат или не искат ИЗЦЯЛО да се ОТДАДАТ на тази ПРОСТА програма и това...." Назад във времето съм присъствал на много сбирки на които се "обсъждаха "много от думите използвани при превода на книгата!Много по-интелигентни и образовани от мен хора заместваха с други думи написаните!Какво се случва с тях днес само Бог знае,Аз за себе си вече вярвам,че превода е точен и вниквам в смисъла,а не се "хващам за определена дума",защото когато направя последното - аз на подсъзнателно ниво действам подбирателно(сега го определям - половинчато!)Но аз отплеснах!Искам да споделя за: да продължиш ?????? И това е "просто" и ти го ЗНАЕШ!!! Как ще продължиш нещо,което не си ЗАПОЧНАЛ??? И в християнската библия пише(не мога да цитирам дословно,но ето пак аз вниквам в смисъла,а не, точноста на думите)"ДЕН ПЪРВИ"!!! ??? Дори и БОГ е имал ден първи,а след това другите дни!!!Е аз нещо повече ли съм?Вярвайки в себе си,а Бог да си седи някъде там и да не се меси в мойте дела(аз не се меся в Неговите),до къде се докарах??? Ето днес стават 9 г.и 1 месец от поредния ми(до скоро си мислех така)ден първи без алкохол!Изчислено в дни са 3318 (+/- ден,два,заради високосните години)!И какво от това?!?И днес всъщност ми е ТРУДНО -ЗАЩО?Вчера даже пак обяснявах на една пиеща в момента сестра(не "преигравам" използвайки думата сестра,знаеш имам брат и аз го обичам по същия начин,както нея),колко добре разбирам страданията и знам колко труден е този ден първи!Сега разбирам(осъзнавам),че същински ТРУДНИЯ елемент е ДА ПОМОЛИШ ЗА ПОМОЩ!!!Какво ми предлагат "Тия" от АА?Две ПРОСТИ неща!1.Да призная,че съм безпомощен пред алкохола и живота ми е станал неуправляем.2.Да повярвам в сила по-висша от МЕН!Следват МОЛБА ЗАПОМОЩ от тази висша сила да ми върне здравия разум (че какво ми е на разума?) и още прости неща,които да приложа на действие ! А бе я не ме занимавайте с ПРОСТОТИИ!!!И СЕГА ФАКТИТЕ КАК ВИ СА?Тези които се отдадат изцяло на "простотиите"предлагани отАА,се възтановиха и продължават да се възстановяват:физически,умствено, емоционално,душевно,професионално,а от там и материално,започвайки не от 0 а от много под нулата(на червено,даже "кърваво"червено)!А умните,инт- елигентни,малко или много образовани(алкохолици),разчитащи на своето "могъщество" и сили:пият и ДНЕС,не са живи вече,по лудниците(мислейки си "като изляза от ТУК - ЗНАМ какво да правя,за да не се върна пак"(не се сещам сега колко пъти "правих това упражнение"),има и такива като мен, които изчисляват дните през които не са пили и се Чудят,защо стават все по-зле,във всяко отношение!Често съм казвал,че на сбирките става някаква "магия",олеква ми и не ми се пие!Да ама в даден момент "магията" изчезва и аз му "удрям едно - за блясък в очите"и последствията не закъсняват(даже с всеки опит - все по-бързо),а ти ги знаеш,сигурно по-добре от мен! Но, "отплеснах" пак,същински трудния ден първи(сега така го чуствам) е когато помолих за помощ и то не БОГ,А човек!Дори в момента в който молех,така ми се искаше да ми откаже?!?Защо ли?Защото все оше ми се искаше да продължа да разчитам на себе си,но по-основното беше,че се СРАМУВАХ да МОЛЯ за ПОМОЩ!!!!И вчера и днес този СРАМ е все още Е"жив",но ако продължа,с всеки изминат ден ще го умъртвявам и то не аз, а онова Нещо някъде там!Така днес виждам аз нещата,побратиме!написаното не е да ти давам акъл или съвети - най-малко аз съм човека който има повече знания от теб! ДЕН ПЪРВИ Е ДА ПОМОЛИШ ЗА ПОМОЩ!Тя ще ти се даде - ако си искрен!Ще Я получиш по неочакван за теб начин,от хора за които не си предполагал дори,че могат да ти помогнат!КАК- ТОЧНО ТОВА Е НАПИСАНО В КНИГАТА "АНОНИМНИ АЛКОХОЛИЦИ" Ако направиш първата крачка,след извесно време,ще имаш извървяни много(че то си е като с пиенето - удрям едно и после не броя даже)!Пак в християн- ската библия е написано търси и ще намериш,почукай и ще ти се отвори,но думите ТЪРСИ и ПОЧУКАЙ,са действие,което Аз трябва да направя!Даже сега аз виждам доказателство с това,че Бог ни е дал правото на избор!Ако преодолея срама и потърся и почукам - ще получа даже неочаквани за мен неща!Повярвай ми,ако искаш недей,но от деня в който - "скочих",направих първа крачка,въпреки владеещия ме СРАМ,СЕГА ДНИТЕ МИ МИНАВАТ ПО-ЛЕКО!Даже преди нямаше да напиша всичко това - отСРАМ!!Факта,че сега не се срамувам от написаното,сам по себе си е доказателство,че простата програма на АА работи - номера е да се престрашиш и "потопиш", също(сега се сещам за това сравнение),като влизах във водата на морето,гледах другите как плуват,гмуркат се,пръскат с вода един друг,аз исках същото,но не смеех да се намокря и колкото по-бавно навлизах навътре,толкова по-студено ми ставаше и ми идваше да се върна,обърнах се и тръгнах към брега,но поредната вълна ме удари по гърба,загубих равновесие за миг, не паднах,но изпитах още по-неприятен студ,обърнах се с лице срещу мощното море,престраших се и рязко,отведнъж - потопих целия-толкова бързо почуствах промяна в усещанията,отпуснах се още повече и започнах да се наслаждавам на същото което изпитват другите!По- плувах,изморих се и излязох!Излизайки обаче забелязах :тези,като мен нав- лизащи бавно(за да претръпнат)всъщност се "мъчеха"по-дълго,а другите, които влизаха бързо,бягайки навътре,сигурно не "пзнават мъките",,които аз и други като мен изпитват!Но,различни сме,а от там и с различен избор!!!Има и такива,лежащи на плажа,не влизат във водата,но обсъждат поведението на всички около тях!Такъв е техния избор!Но те така ще си умрат,без РЕАЛНО да изживеят удоволствието от усещането,когато си "обгърнат" от такава МОЩ-морето!Не искам да съм от лежащите!Другия път ще влизам по-бързо,по-смело,защото знам,че хубавото предстои,след първата и следващи я крачки навътре в необятното,необяснимо за мен море!Не се страхувам от него вече,то е там за да му се наслаждавам,по начин какъвто аз избера!И лежащите само,също му се наслаждават - начина -техен избор! Няма да се срамувам от хората,които ме виждат,как плахо влизам,защото сигурен съм,че ме разбират,кокво изпитвам,така както и аз ги разбирам,когато те постъпват по същия начин и усмивката на лицето ми тогава,не излъчва присмех,а разбиране - давай,ще усетиш колко е ХУБАВО -мислено им казвам!Не знам дали не ти досадих вече,но спирам писането, заради себе си - уморих се!Мога да продължа(повече от "хиляда и една нощ") - цар съм на приказките,но дугото - ДЕЙСТВИЕТО -(тази дума сега най-много "мразя" - познай ти защо,ако не познаеш,друг път ще ти обясня! също е важно!ХА-ха," в началото бе словото",но ако не бе последвано от действия - Бог сигурно по-добре от мен владее умуването - сега нямаше да има това,което наричаме вселена,нямаше да има МЕН,нямаше да умувам и да пиша(и то на компютър-това не съм и мечтал дори,а го имам и ползвам - човека не е измислил всичко-Бог му е позволил-защото така е решил)!Написах тези редове пак,защото БОГ така е решил,а не аз!Първата крачка,Ден първи също е действие(ах как мразя тази дума)!,така ги виждам аз нещата приятелю,да продължаваш със"словото" или да действаш вече Ти избираш! Бог да те благослови и съхрани!Да бъде Неговата воля,а не моята!!!
    13-07-12
    Мисъл за деня
    Преди алкохолиците да дойдат в АА се лутат като слепи. Но АА им дава насочен лъч в програмата на АА. Докато са в този лъч, сигналът на трезвостта продължава да идва. Ако има пробив, сигналът е прекъснат. Ако се обърнат от пътя към пиянството, сигналът спира. Освен ако не спечелят пак насоченият лъч от АА, те са в опасност от сблъсък с планинския връх на отчаянието. В лъча ли съм?

Медитация за деня
    Бъди очакващ. Постоянно очаквай по-добри неща. Вярвай, че това, което Бог има приготвено за теб е по-добро от всичко, което си имал преди. Начинът да остарееш щастливо е да очакваш по-добри неща до самия край на живота си и дори отвъд него. Добрият живот е растящият, развиващ се живот, с постоянно разширяващи се хоризонти, растящ кръг от приятели и познати и все по-големи възможности за полезност.

Молитва за деня
    Моля се да мога да чакам с пълна вяра следващото добро нещо, приготвено за мен. Моля се да мога винаги да запазя очакващо поведение към живота.
    Аватар
    половинчатко

Re: да продължиш ????

Мнениеот половинчатко » Нед Юли 15, 2012 12:19 pm

Пак е неделя - ден за почивка!?Казват,че и Господ си дал почивка в седмия ден!????Дали е така?Дали почива Бог,кога и как?Не знам?И всъщност,ако намеря достатъчно информация и си отговоря на тези въпроси,ще се почуствам ли по-добре ?Пак незнам?Значи,за да разбера отговора на последния си въпрос,трябва да вложа усилия и време,за да получа отговор на предните въпроси!И сигурно понеже съм си мързелив,не е ли по-лесно да при-ема за вярно това което знам до момента?Да приема.За мене това е ключова дума в програмата на АА!Вчера "случайно"отворих една папка в която си слагам някои материали на АА,които ми пращат,събратя и сестри,за "когато имам време"(за половината,още "нямам"време) и попаднах на материал свързан с точно тази дума "приемане"!Ще ти го пратя сега,защото аз го четох три пъти и при всеки прочит откривах нещо,което съм пропуснал в предния!Знам ли,може за теб тази дума не представлява интерес,просто - не чети да си губиш времето!
    "Един от начините да съзрем значението на принципа на приемането, е да го поставим в контекста на толкова често повтаряната молитва на АА ”Господи, дай ми смирението да приема нещата, които не мога да променя, смелостта да променя нещата, които мога да променя и мъдростта да съзирам разликата между едните и другите.”
    Искаме от Вишата Сила милост, която ще ни позволява независимо от обстоятелствата да израстваме духовно. Тази молитва поставя акцента върху необходимостта от мъдрост, с помощта на която да можем да различим възможното от невъзможното.
    Ще открием, че при опита ни да поставим в действие този принцип, ще излязат наяве твърде разнообразни страдания и проблеми от живота ни, които изискват различни нива на приемане. Ту ни трябва точната формула за приемането на днешния ден. Ту се нуждаем да приемем това, което може да се случи в утрешния. Или пък се налага да приемем дадена ситуация, която може би никога няма да се промени. Друг път ни трябва реалистично и вярно приемане на нашите най-тежки недостатъци, а и на околните. Недостатъци, за чието коригиране ще са необходими дълги години и които евентуално никога няма да бъдат поправени. Всички ние ще познаем неуспехи. С някой от тях ще се справим, а с други - не.Често ще срещаме несполуки, понякога случайни, понякога поради наша лична грешка, а понякога - поради несправедливостта или жестокостта на други хора.
    По-голямата част от нас ще познаят финансов успех, който пък ще постави много трудния проблем за подходящата форма на приемането му. Ще има още и болест, и смърт.
    Как да приемем всичко това?
    Ще ни е доста полезно да анализираме неправилната употреба на думата „приемам”. Можем да изкривим нейния смисъл, за да оправдаем горе-долу всичките си видове недостатъци, нелепост и лудост. Например можем да „приемем” неуспеха като постоянна величина без никога да не намираме решения нито изход от това състояние. Можем да „приемем” материалния успех с надменност, като че ли идва изцяло и само от нас. Можем да „приемем” болестта и смъртта като очевидно доказателство за враждебността на вселената и НЕ-съществуването на Бог.
    Ние от АА, сме свикнали да деформираме точно така значението на думата „приемане”. Важно е да си припомняме постоянно, че използваме тези деформации чисто и просто, за да си намираме извинения. Ние сме или бяхме световни шампиони в тази игра на губещи. Ето защо сме толкова привързани към нашата молитва за Смирение. Тя осветява по нов начин нашия живот. Дава ни нова светлина в живота, която ни разрешава да се освободим от старият си (почти смъртоносен) навик на самозалъгване. В светлината на тази молитва ние констатираме, че едно поражение, прието добре, не означава задължително и безусловно провал. Знаем вече, че не е необходимо да избягваме или да се опитваме да управляваме и побеждаваме неволята, засилвайки се напред като булдозери. Такива реакции само карат препятствията да изникват пред нас по-бързо, отколкото можем да ги събаряме.
    Влизайки в АА, ние наследяваме един много по-различен опит от нашия. Нашият нов начин да оставаме трезви се базира буквално на следното предложение: „Ние самите сме нищо. Бащата е този, който прави всичко.” Тези идеи са ясно изразени в Първа и Втора стъпки на нашата Програма за възстановяване: „Признахме, че сме безпомощни пред алкохола - че животът ни е станал неуправляем.”, „Повярвахме, че Сила, по-висша от нас може да ни върне здравия разум.”
    Ние не можехме да победим алкохола със средствата, които ни оставаха и затова трябваше да приемем, че зависим от сила, по-висша от нас (пък била тя и нашата група на АА), за да изпълним тази задача - досега непостижима. Щом бяхме напълно готови да приемем тези факти, ние започнахме да се освобождаваме от обсебващата идея за пиене. Приемането на тези две обстоятелства изискваха големи усилия за по-голямата част от нас. Трябваше да сложим настрана нашата удобна философия на самозадоволяване. Не беше и нашата воля от миналото, която ни помагаше. Бяхме склонни да приемем тази нова действителност на живота - нито да я избягваме, нито да се борим, но да я приемем. Направихме това и бяхме освободени. Нямаше непоправими катастрофи, провали.
    Този вид приемане и вяра може да доведе до абсолютно въздържание. Обикновено така се получава. И това е добре, защото иначе ние не можем да живеем. Когато обаче, приложим същото поведение и отношение към нашите емоционални проблеми, резултатите могат да бъдат само относителни. Никой човек не може например, да се освободи напълно от страха, гнева, честолюбието и гордостта. Ето защо, ние никога, докато ни има на този свят, няма да постигнем пълното смирение или съвършената любов. За по-голямата част от нашите проблеми ще трябва да се задоволим с постепенен напредък, който понякога е белязан и от болезнени неуспехи. Това означава, че ще трябва да сложим настрана нашата стара склонност за „всичко или нищо”. Следователно главната ни задача е да приемем нашето сегашно положение, такова, каквото е, да се приемем такива, каквито сме и да приемем околните такива, каквито са. Без този смирен и реалистичен подход, никакъв истински напредък не може да се предвещае.
    Ще се връщаме много пъти на тази стартова линия и това никак няма да ни ласкае. Можем да повтаряме всеки ден от живота си това полезно упражнение. На всяка цена трябва да избегнем превръщането на тези ефикасни анализи на нашият живот в измислени извинения за апатия и пораженчество. Такова самосъзнание ще стане солидна основа за едно по-добро емоционално здраве и съответно за нашето духовно израстване. На мен това изглежда ми се случи.
    Упражнявах и друго. Опитах се да направя цялостна инвентаризация на всички добрини, които съм получил, след което се постарах да приема многобройните духовни и материални подаръци. Потърсих поведение на благодарност в радост. Една такава благодарност, постоянно утвърждавана и медитирана, ще успее да ме освободи от естествената ми склонност да приветствам сам себе си за постигнатите успехи, които са ми били дадени, за да ги осъществя в някои области на живота си. Старая се да се вкопча в убеждението, че сърце, изпълнено с благодарност, не може да бъде изпълнено със суета. Сърце, преливащо от признателност, може да даде живот на една алтруистична обич - без съмнение най-красивата емоция, която съществува.
    В периодите на най големи трудности, постоянното приемане с признателност на получените добрини и блага може да ми предостави малко от това спокойствие, за което се говори в нашата молитва.
    Когато напрежението стане твърде силно, удължавам ежедневните си разходки и си повтарям бавно Молитвата на Спокойствието, следвайки ритъма на стъпките си и на дишането си. Когато чувствам, че болката ми идва отчасти от другите, гледам да си кажа: „Господи, дай ми спокойствието да обичам в тях това, което е добро и да не се страхувам от лошата им страна.” Този прост метод на облекчение чрез повтаряне, подхващан понякога в продължение на дни, ми връща почти винаги надеждата и приемливото емоционално равновесие.
    Още една полезна стъпка - решително да утвърждаваме, че болката може да ни донесе разбиране. В действителност болката е един от нашите най добри учители.
    Аз все още мисля, че болката и страданието са трудни за приемане, но въпреки това, когато ги изпитвам днес – те са много по спокойни. Това е достижимо за тези, които са подобрили и обогатили духовния си живот. Успявам, въпреки всичко, с цената на малко усилия, да благодаря на Господ за тези изпитания. За тази цел внимателно анализирам уроците, дадени ми от преодолените страдания и донесли ми благата, на които се радвам сега.
    Ако старателно концентрирам вниманието си, мога да си припомня как страданията на алкохолизма и мъките, причинени от противоречието, негодуванието и честолюбието, често ме караха да намирам Божията милост и една нова свобода. По време на разходката си повтарям и други фрази: „Болката е началото на напредъка.”, „Няма нищо, от което да се страхуваш.” , „И това ще мине.”, „Мога да се възползвам от това преживяване”.
    Тези малки фрагменти от молитви ми носят много повече от успокоение. Те ми позволяват да не изгубя от поглед истинското значение на приемането.Те елиминират обсебващата ми склонност към виновност, депресия, недоволство и надменност. Понякога ми дават смелостта да променя нещата, които мога да променя и мъдростта да ги разпозная.
    Препоръчвам пламенно тези могъщи упражнения за приемане на хората, които никога не са ги опитвали. Следващият път, когато те бъдат подложени на силно напрежение, могат да опитат. А защо не и при всякакви обстоятелства?! Подчертания и удебелен текст са местата,които най-много ме вълнуват,а като цяло всяка дума от текста,който прекопирах е точна и ми ляга на място в болната ми душа!!!Душата ми е болна,приятелю,не физиката(Лекарите имат понякога и успешни опити при лечение на физиката,о и как се бият в гърдите и тръбят колко са ВЕЛИКИ И СПОСОБНИ,и как превръщат тези си успехи в правене на пари)!!!Душата ми да ИЗЛЕКУВА никой доктор не успя!Та мен ме"лекува"професор-доктор "Воювал"да се признае и лекува алкохолизма,като болест,в социалистическа България - и не успя!!!Истинските лекари обаче признават безсилието си!!!Такъв лекар(д-р Арсенов - Бог да го благослови и съхрани)ми каза: Добре Ицо,аз и сега ще ти помогна да се възстановиш физически, ще стъпиш здраво на краката си,ще започнеш пак работа,А ПОСЛЕ -?- препоръчвам ти "Анонимни Алкохолици"!!!Не ми изписа рецепта с лекарства,не ми даде указания и съвети - за после?Защо ли?Чак до скоро си задавах този въпрос!Отговора е(пак прост) - Безсилен !?! Та той е доктор-лекува-помага на хората - страданията и сигурно се чуства Горд с това си умение,за което е учил години наред!!!Та този образован и уважаван от обществото лекар на практика ПРИЗНА "Без силието" си,пред един едвам движещ,неможещ нищо,без помоща на майка си човек(майка ме водеше за ръка,като малко дете-бях на42г.) Та този лекар не се Срамуваше от това!!! И чак сега си давам сметка,че загубих тези години на "падания и ставания",до скоро се чуствах остарял и не виждащ надежда,и ...(ти би могъл да добавиш още думи - сигурно),и всичките тези неща,са следствие на моя срам,да призная че съм безсилен пред алкохола,а пък,че живота ми е станал неуправляем - съвсем не го и помислях!!!???Ето,сега,като порочетох последните редове,пак ми олекна!!!Писането наистина помага!Може би ще опиташ и като го усетиш,Ще ме разбереш напълно!Аз вярвам,че няма нищо случайно!Не случайно и книгата на АА Започва с "мнението на лекаря"!Ако все още имаш книгата - препоръчвам ти ако намериш време пак да прочетеш!Ако я нямаш,ще ти пратя линк за сайта на АА-СТ.Загора - там я има!Има и други материали,има и форум!Ако искаш! http://aa-stara-zagora.com/ чао за сега
    Аватар
    половинчатко

Мнениеот половинчатко » Сря Юли 18, 2012 1:30 pm

0ЩЕ НЕ СЪМ ПРОЧЕЛ ПИСМОТО НО ВЕДНАГА ТИ КАЗВАМ ГНЯВ И БЕЗСИЛИЕ Е ТОВА КЕТО МЕ ИЗМЪЧВА

Здравей приятелю,
    Това,че си безсилен е добре(колкото и налудничаво и нелогично да ти се струва!!Колко често държим "ключа от бараката",а не знаем как да го използ- ваме и го захвърляме?"Безсилен съм...." - Това е половината на първа стъпка на АА!!! "...и живота ми е станал неуправляем" е втората половина!Аз направих втората половина,малко преди нова година,чак след като помолих за помощ друг алкохолик,на който му е помогнал друг безсилен алкохолик и така по веригата можеш да стигнеш до Бил - първия възстановил се алкохолик!Но на него му е помогнал Бог чрез човек!Ако прочетеш Историята на Бил(глава втора,след Мнението на лекаря) от голямата книга на АА,ще разбереш по-добре какво искам да ти кажа!?!Та тази втора половина аз вече я разбирам така - докато Аз управлявам живота си - до къде я докарах?-пълен провал във всяка област,не мога да назова точна цифра като бройка на не довършените или провалени дела започнати с еуфория отмене през изминалите 58години,дори да умра-не го направих както хората,които са го направили(дали е "изход" и дали е правилен избора им е друга тема)!Защо е така плачевен(меко казано) резултата???АЗ знам,АЗ мога,АЗ ще покажа на всички на какво съм способен! АЗ - моето ЕГО!!!То "ражда " Страха-как?-с "въпроса"-ще се справиш ли(не как да е,а блестящо) ?-За да "потуша" страха,още като ученик открих,колко съм "безстрашен" ако пийна малко алкохол!Още в седми клас преди среща с първата си Любов "удрях"едно малко,после ядех нещо неутралазиращо дъха ми и дъвчех ментова дъвка!?!Да ама след срещата,установявах не само,че не съм се справил "Блестящо" ами даже се усещах провален?!?В девети клас една сутрин в 7ч.,отивайки на у-ще,се отбих в кафето (до входа на р-тСтадион,ъгал на Грфа и Левски,не може да не го помниш) и изпих една кола с 50гр.коняк вътре,почти на екс,защото бях прочел,чул,че на писателите им се "подсилва "музата" с алкохол,а на мен предстоеше първите два часа - класно по литература!Резултата беше пак "плачевен"- среден 3,въпреки че това остана най-дългата писана от мен класна работа,в ученическата ми история,но с оценка 3,а всички други - 4,4,5 и забележка-прекалено си лаконичен-!?!Ха-ха-ха и ТОВА БЕШЕ НАЧАЛОТО!?!Няма да пиша за продължението до 58г.!Ще ти разказвам някой ден като се видим и подсетим!Та след всеки провал дигах "дозата",но резултатите ставаха все по-лоши,даже такива,че на другия ден се срамувах да гледам в очите дори непознати,когато ме заговореха!????Та да се върна на темата:ето как виждам "веригата"- АЗ-моето ЕГО - Страх - удар по страха с доза алкохол - обаче(в повечето случай не отцелвах дозата) - провал(има ли значение дали си малко бременен-факт е че си бременен,ха-ха и затова даже опитите в Турция продължават) - ГНЯВ -ха сега-започват неговите производни - всичко и всички около мен(дори и тези които не съм виждал,но предполагам,че са замесени) СА виновни!Колкото са ми по-близки,толкова по-виновни!Те умишлено ми пречат да реализирам мойте гениални,добри идеи и намерения,защото не разбират!!!Само 5те години,като моряк "салдото" какво е:една( не толкова много)мощна музикална уредба и камара гр.плочи и касетки с музика(които потроших и разпилях със засилващото ми се пиянство) и НИЩО друго!!!??? За този отрязък от време мои колеги : купиха жилище,някои коли и пари зад гърба си,някои създадоха семейства и се грижеха за тях,а малцина като мен им се присмивахме,че са "под чехъл" и не смеят да изпият по една бира,камо ли с "мацка"на коленете!Ха-ха-ха-ха!!!Те не разбират истинския живот е тава което правя АЗ!!!Реших - добре - на нула съм - ще започна отначало - млад съм още,налудувах се,сега вече зряло и сериозно ще се оженя(поредното "галене"на Егото,беше,че то каво семейство е това-да ме няма с месеци,а жена ми да чака-няма такава!),и ще заживея щастливо и спокойно!?!Да ама НЕ!!!Веригата за която започнах да пиша продължава,ставайки и по-дебела!
    Дигайки дозата вършех, все повече,глупостите(меко казано),които ставаха нетърпими за околните ми!Всички и брат ми дори не издържа(а положи много усилия,време и пари)ИЗБЯГАХА ОТ МЕН!!!Остана само майка зад гърба ми-защо ли-до скоро се питах!??!И вече не се смеех,а Плачех - сам-пред огледалото се вайках колко съм нещастен,какъв е смисъла да правя каквото и да е,след като никой и майка ми дори не ме разбира,ако има Господ защо ми е отредил такава нещастна съдба,да изброявам не искам сега(би могъл можеби по-добре от мен ти да продължиш)Минавайки през Лечения-всякакви,Лудници,изтрезвителни,лекарите ме"връщаха от оня свят"-няколко пъти,накрая попаднах в АА(поне един лекар имаше доблеста да ми признае своето Безсилие да ми помогне и ми препоръча АА),а АЗ с неизчерпаемоста на Луд, ,продължих да пробвам - "дали ще цъфнат налъмите"?!?Ха-ха-ха!Голям смях(през сълзи)(защо ли са кръстили сатиричния театр в София "СМЯХ И СЪЛЗИ")приятелю!Онази история с онзи събрат на Плиска я знам отдавна,разказвал си ми я многократно и сме стигали заедно до извода,че той бе направил Своя избор(да Непродължи)!Днес аз(умишлено с малки букви) из- бирам да продължа и една от причините е и това,че не искам някой да ми отвори "патрончето"(защото ръцете ми така треперят,че аз не мога сам)!Смяташ ли че не се е Срамувал да помоли за помощ,смяташ ли че "случайно" точно Теб е помолил?Помисли приятелю пак?АКО ИСКАШ?За мен вече отговорите са:не е случайно,но по-важното е че точно Безсилието МУ и Милоста на Бог са му дали Сили да преодолее Срама и помли за помощ.Безсилието и на мен помогна да преглътна Срама и ЕГОТО си! ТОВА е КЛЮЧА от БАРАКАТА брато!Както и да ти изглежда сега като четеш това, на мен ми олекна - за ДНЕС!Безсилието ни принуждава да направим избор КАК да ПРОДЪЛЖИШ?ДВА пътя са :сам към Лудницата или Смърта или с протегнатите ръце за помощ от хората приели АА като нов начин на живот!Каквото и да избереш - не се Сърди на БОГ,че те е изоставил-Той ти е дал СВОБОДАТА ДА ИЗБЕРЕШ!!!!Та според мен(аз само предполагам,Бог - разполага,и това си чувал и знаеш сигурно)Висшата Сила все още чака твоя избор,но докато за нея времето е нищо,ти се въртиш в "омагьо сания кръг" ЕГО-ГНЯВ-БЕЗСИЛИЕ,Веригата около теб става все по-дебела и ти се струва ,че е невъзможно да я разкъсаш!?!До болка познато ми е приятелю,повярвай ми!Но като ИЗБЕРЕШ - ВАРИАНТИТЕ СА ДВА - 1-Веригата така ще те стегне,че "Моторчето" няма да издържи и ще Спре - 2-Избереш ли АА-избираш ВИсшата Сила,която прави Невъзможните за човек неща и доказателства за това са над два милиона души към днешна дата по целия свят!(прочети предговора на четвъртото издание на Голямата книга на АА)Аз вярвам на ФАКТИ приятелю!В какво и как да вярваш пак ти избираш!!!Днес е сряда и ако е по волята на Висшата Сила,Тя ще направи възможно да се предвижа и върна до Раднево в клиниката!ТАМ разказвам какво се случва с мен и какво аз съм избрал днес,а който ИСКА ще ме разбере и Висшата Сила ще му помогне да избере!Преди няколко дни бях свалил едно документално филмче и тази нощ не можах да спя("случайно") и го изгледах!Там опирайки се на цитати от християнската Библия правят едно обяснение за двете сили дето ти писах в предните писма!Не мога да ти го пратя като фаил,но ти ако искаш можеш да го свалиш от замунда(аз свалям с твойто име и парола все още)!

http://zamunda.net/details.php?id=306821
    не знам дали се справих с копирането,но като ми отговориш и ми кажеш,тогава ще му мисля!Сега се сетих че девиза на мойта заодия е-АЗ мисля!Но само с мислене не става - НИЩО!ОТ МИСЛЕНЕ - двора тази година е само бурени!Ще щракна няколко снимки за да видиш че не преувиличавам фактите! чао за сега!
    Аватар
    половинчатко

Мнениеот половинчатко » Вто Юли 24, 2012 1:25 pm

Аз още съм в шок,братко,от февруари месец насам(като стигнахме четвърта стъпка със спонсора си и аз с такава еуфория започнах,но..шока и днес ме държи макар по-слабо) и това че не грабнах пак бутилката не го дължа на СЕБЕ СИ - наистина - Дължа го на АА -защото зад АА има реални хора,които виждам,докосвам,чувам и всеки ден усещам осезаемо споделеното от тях,отъждествявам се със тях и повече всъщност от егоизъм,отколкото от вяра искам и аз същото!!!И те ме окуражават само с едно изречение изречено на глас - хванати за ръце,като верига,като затворен кръг -"ПРОДЪЛЖАВАЙ ДА СЕ ВРЪЩАШ - ДЕЙСТВА ,АКО ДЕЙСТВАШ" Ето вчера както се бях "размислил яко"(девиза на мойта заодия е "АЗ МИСЛЯ") КЪМ РЕАЛНОСТА ме върна получената по скайпа мисъл за деня,която пратих после и на теб! "
    Мисъл за деня

Трябва да запомним, че всички в АА имат „глинени крака”. Не трябва да поставяме някой от членовете на пиедестал и да го отличим, него или нея като перфектен АА. Не е честно за човекът да бъде изтъкван по този начин и ако е мъдър тя или той няма да го иска. Ако човекът, когото посочваме като идеален АА падне, ние сме в опасност да паднем също. Без изключение ние всички сме само на 1 чаша разстояние от пияницата, без значение колко дълго сме били в АА. Никой не е в пълна безопасност. АА само по себе си трябва да бъде нашия идеал, а не някой отделен негов член. Доверявам ли се на принципите на АА, а не на някой член от групата?
    Подчертаното изречение,едно изречение само,понякога ми помага да се върна в реалноста!А реалноста изобщо не е черна - черна я виждам, защото съм обсебен от свойто ЕГО!!! ТО ме държи в окови!!!Ха-ха-ха! Затова не мога да се почуствам СВОБОДЕН И СПОКОЕН въпреки че не съм пил толкова дълго време! Не алкохола ме държи в плен,чрез алкохола аз по-лесно се предавам в доброволен плен на егото!И в момент на пълно безсилие да спра да подхранвам доброволния си плен с нови дози алкохол,аз се предавам и помолвам за помощ хора, чрез тях Бог ми помага- без даже нито аз нито те да осъзнават това! Защото всяко човешко същество носи своето его!Това се предава всеки ден още от мига когато един човек е забил четири кола и казал това парче земя е мое и всички около него се стреснали,но гледайки тоягата в ръцете му и сигурно внушителното телосложение - не посмели да му противоречат!И сигурно точно това подчинение на другите му дало кураж да каже - тази жена е моя!И сигурно пак се е потупал по гърдите казвайки си и на другите - я,колко съм елик - и с това усещане за величие продължил да прибавя и още и още неща и все му се виждало малко!И така измислил парите,защото по този начин придобивал "ОЩЕ" много по-лесно!И днес като кажа - не ми стига един час време и сто лева,за да се почуствам добре - не тръгват ли всъщност нещата от някъде там назад във времето?Този поглед на нещата от теб съм го запомнил!Но днес осъзнавам,че аз нямам вина за това"наследство"!Какво е виновен един наследник за наследството което получава?Ето аз сега по човешките закони нямам пряк наследник който по някакъв начин да поеме всички активи и пасиви като наследство от моя живот и всички хора и институции ще трябва да "пият по една студена вода"относно мойте материални дългове!!!НО има някъде (ако е жив)едно човешко същество от мъжки пол,на което отказах да призная бащинство(бях на 22г.)!Майката заведе дело и щеше да го спечели,ако не си бе оттеглила иска,защото днка пробата доказваше че аз съм бащата!Защо постъпи тя тогава така и до днес не разбрах!ХА,сега какво се сещам,?Ето една тема за размисъл!От тогава са минали 37 г.,а спомените ме заляха сякаш вчера е било(наистина уникално нещо е мозакът ни,аз мислех че тези спомени са избледнели)спомням си сега как тогава когато се прибирах от работа пиян,правехме секс с това момиче!няма да продължа сега със спомена!като ти изпратя писмото,ще отворя ново - ще запиша всичко подробно каквото си спомням и ще го пратя до себе си(понякога използвам този трик и после като прочета собственото си писмо,виж- дам нещата по-ясно, но не изпитвам толково много болка от спомена) Та тогава аз с мойто ДНКа съм предал на това човешко същество най-гадното наследсво написано с три букви - ЕГО-!Но аз имам ли вина, че съм го наследил от моя баща,последния го е наследил от неговия и така по веригата ще се стигне до първия извикал Я КОЛКО СЪМ ВЕЛИК !!!Какво ми предлага програмата на АА?Да се смиря!КАК? Ами следвайки една по една 12 стъпки!От първата още всъщност се подготвям за следващите,защото с всяка следваща- засягам все повече гадното си наследство-его-!И това всъщност е истинсата болка и страдание,а не - физическата абстиненция при спиране на алкохола!!! А кой обича да изпитва болка!Да наричат ги мазохисти!Но аз не съм от тях явно,защото егото ми крещи в ухото- абе ти можеш сам,зарежи ги тия малоумници от АА да си страдат с техните 12 стъпки,ти ще се справиш без болка!?!ХА ето го всъщност избора който правя всеки ден - от една страна Висшата сила,чрезАА - от другата егото ми?!!! Кого да послушам -предлаганото от АА смирение преминавайки стъпките със болка или да послушам егото си,което ми обещава,че няма да има болка и страдание???И двете ми казват не може да служиш на двама господари едновремено!И двете не мога осезаемо да хвана и извия врата!И натделява пак осезаемото-възтановяващите се живи хора в АА,следващи с болка стъпките!Затова и днес ще се включа на сбирка,за да осъществя осезаем контакт,затова и днес ще се помоля на ВИСШАТА СИЛА и ще бъда благодарен на това което имам(без да искам онова"ОЩЕ"),ще си опиша поне още една грешка,било от днес,било от преди 40 години,ще споделя опита си с друг страдащ алкохолик - е не се ли искат наистина прости неща от мен???Точно с помоща на тези прости неща на действие,ще дам възможност на Висшата сипа да "извие врата"на мойто его!А защо ме боли тогава?Отговора пак е прост - защото това е най-ценното наследсво което имам и си го отглеждам и нося със себе си 59 години!Не мога да избягам и да се скрия,като от жена ми например или някой кредитор и вкосмоса да ида пак си го нося със себе си,затова само НЕчовешка сила може да ме избави от неговото робсво-това е най-точната дума!ЗАтова искам ДА ПРОДЪЛЖА!!!
    Аватар
    половинчатко

Мнениеот половинчатко » Пон Юли 30, 2012 10:24 am

Мисъл за деня-30-07-
    ".......и той удари на нещо много по-добро от злато...Може би няма да види веднага,че е открил неограничена по своите размери златна жила ,която ще дава дивиденти ,само ако той я разкопава до края на живота си и ако не спре да раздава всичко,което е успял да извлече от нея." -Дванадесет стъпки и Дванадесет традиции -
    "Участието ми в Седма традиция означава за мен много повече от това да давам пари и да плащам за кафето.То по-скоро е да се възприема като част от групата.За първи път мога да се чуствам отговорен,защото имам избор.Мога да се науча да преодолявам проблемите на всекидневието,като се ангажирам с делата на АА.Постигайки самостоятелност,мога да върна на АА това,което съм получил.Като връщам на АА,не само че укрепвам моята трезвеност,но и си купувам сигурност,че АА ще съществува и за моите внуци."

Алкохолици е имало и преди да се родя и ще има след като умра! БОГ Е ДАЛ вариант за спасение на алкохолиците сигурно защото е наясно,че те не могат(колкото и да искат) да следват препоръката Му -ПИИТЕ , НО НЕ СЕ ОПИВАЙТЕ - Е сега от мен зависи какво ще избера!АА ще го има и с мен и без мен!АА е част от протичащите процеси във Вселената!От моя избор зависи само в кой от протичащите процеси ще се включа?
    Аватар
    половинчатко

Мнениеот yosif_s » Пет Сеп 07, 2012 3:13 pm

Половинчатко, прочетох само няколко реда от написаното от теб, но ще нанеса корекции. Казваш "християнската Библия" , знай, че нехристиянска Библия няма. Затова думата "християнска" не може да се използва като уточнение в този случай, в този вид словосъчетанието е абсурдно. Пишеш, че в "християнската Библия" Бог казва ДЕН ПЪРВИ, ама и тука си се объркал леко, израза е ДЕН ЕДИН и няма нищо общо с първия ден на Божието битие, а става въпрос за сътворението на тварния и нетварния свят ( духове тоест ангели и материя ). Според ВСИЧКИ християнски деноминации ама ВСИЧКИ, които четат тъй наречената от теб "християнска Библия" Бог е вечен, тоест БЕЗНАЧАЛЕН, и за това е БОГ, а ние, хора животни и пр. сме твар - тоест творение, демек сътворени сме от Бог, това е основната разлика между Бог и човек.

P. P. След препинателен знак се оставя интервал. След прочетеното от теб вече придобивам кураж, че и аз мога да се изказвам по теми свързани с космонавтика ( макар и хал хабер да нямам от това ).
    Аватар
    yosif_s

Мнениеот thlmobile » Съб Дек 15, 2012 3:42 am

Много неприятно и трагично е всичко свързано с алкохола в живота ми, не мога да понеса още загубата и, не мога да се примиря със своя избор на съпруг, който да пие тлкова много и така да ми повлияе, или Аз така да се повлияя, хм, чак до вратите на лудостта и смъртта, истина е това, което пише в Голямата Книга на Анонимни Алкохолици.

Мнениеот половинчатко » Вто Окт 22, 2013 8:50 am

"УТЕХА ЗА ОБЪРКАНОСТТА "
    "Несъмнено дилемата на този, който се е отрекъл от вярата, се дължи на неговото голямо объркване. Той има чувството, че не може да вярва вече в нищо. Няма я вече сигурността на човека, който вярва, на агностика, дори на атеиста. Той е подивял."
    -Дванадесет стъпки и Дванадесет традиции-

" Идеята за Бог ме мъчеше много в ранните години на трезвеността. Картините, които изникваха у мен, бяха свързани с моето минало, изпълнени със страх, отрицание и порицание. Тогава чух представата на Ед за Висшата сила; като дете на него му е било позволено да си играе с малки кученца, но само при условие, че ще поеме изцяло отговорността за техните грижи. Всяка сутрин той откривал неизбежните изпражнения до кухненската врата. Ед казваше, че въпреки объркването,той не се сърдел, защото такава била природата на кученцата. Ед вярваше, че Бог вижда нашите дефекти и недостатъци с подобно разбиране и любов. Аз често намирам утеха за моята обърканост, като си спомням за успокояващата идея на Ед за Бог. "

Та, наслаждавайки се на изгрева(а той е сякаш е средата на месец Август), вярвам, че въпреки глупостите, които съм извършил през годините назад, включително и вчера, Висшата сила ме обича и ми предлага да изживея ДНЕС така както мога,като се моля, да ме дари със смирение и мъдрост за да направя нещата , които зависят от мен, а когато усетя грешка в мислите и действията си - бързо да си простя и ПРОДЪЛЖА напред с увереността, че Бог ми е простил преди мен и има грижата, за нещата които не зависят от мен.
    Аватар
    половинчатко

Мнениеот petrus » Нед Ное 24, 2013 5:59 pm

Половинчатко пиши какво става с теб?
    Аватар
    petrus

Назад към Форум на анонимните алкохолици.