• Анонимни Алкохолици - Форум • Виж темата - Благодарност за живота ми днес.

Благодарност за живота ми днес.

Re: Благодарност за живота ми днес.

Мнениеот katerinaleksandrova » Сря Юли 11, 2012 3:05 pm

Вчера станаха две години и четири месеца, откакто не съм пила алкохол, и искам да споделя тази моя радост с всички, които четат тук и да благодаря същевременно на всички, които направиха възможно това, и да изкажа огромната си благодарност на това движение, което прави чудеса. Още искам да благодаря, но изречението стана прекалено дълго, и така, дразни моя стилов вътрешен рецензент, който понякога ме изморява, но това е друга тема, та, искам да благодаря на АА, на Програмата на АА, на структурите на АА, на спонсорите, които правят възможно прилагането на Програмата и споделянето с „безмилостна честност” и на Бог, който е дал възможност на хора като мен да живеят и да функционират в този свят без алохол, без лекарства и цигари.
    Много съм благодарна, че мога да си почина сега, на море, да си го организирам сама, да дойда сама, искам да кажа, че не съм чакала някой друг да ми го организира, да ме заведе, да ме развлича, и аз да чакам някой да ми създава настроението и да ми управлява отново живота. Страшно ценно ми е това, много ценно и не го заменям за нищо, на пръв поглед не е кой знае какво, и ако се оставя на сравненията, и моите болестни мисли, може да стане много тъжно, но сега мога да напиша, че това, което ми се случва е точно моята почивка, и точно тя ми е много ценна и за нея съм благодарна. Това е нещо ново за мен, наистина, много са ми годините, и сега да се уча аз да отговарям за състоянието си, за настроението си сега, за емоциите си. Но аз избирам това, да се уча и да продължа по този начин.
    Тук съм на почивка и с детето на колежата ми. Така, детето е много сладко, и го харесвам и така, играя си, абе това си е моята представа за игра, гледане, възпитание и там което съм научила от гледане, от книги, от филми и така, обаче както става ясно, напълно лаически. И така, един два дни прилагам „моите” си подходи и така нататък, и вчера нещо вече ми стана нетърпимо, непоносимо, и още такива прилагателни мога да измисля, абе това дете ми ходи вече по нервната система и ми пречи да мисля, да се съсредоточа и всичко. Хм, ами аз обичам децата, и то ме обича, и такива, смеем се, обаче нещо не е наред, скръцнах малко със зъби, така, показах кое не ми е приятно и нещата се поуспокоиха. Аз от своя страна си наложих да бъда по-дистанцирана и внимателна и повече да наблюдавам, отколкото да учавствам в играта.
    И го наблюдавам днес, понеже аз мълча, то се закача, ходи след мен, гледа ме, това щяло до облича, вика ме, аз излизам от стаята, то върви след мен и такива, копира поведението ми, повтаря думите, хм, нещо познато виждам, още малко обаче, облича се, гледа ме, показва блузата си, иска внимание, опа, ето това е, иска внимание, много внимание, много внимание, прекалено много внимание. Какво искам да кажа с всичко това, че се иденифицирам донякъде с поведението на това дете, аз се държа понякога като това дете, показвам се, това правя, опитвам се да се покажа, да ме видят, да ме аплодират, не винаги, това е хубаво, че не е винаги, но ако имам мотив за това, и то сериозен, положението може да стане доста сериозно, защо сериозно, ами първо, това поведение не е нормално за мен, на твърде много години съм, мисля си, големите хора не се държат точно така, мисля си, може и те да допускат понякога грешки, но с изминалите години учене и узряване са придобили малко по-различно поведение, ето това при мен е пропуснато, двадесет и пет години, така си ги определям аз самата, години, през които е трябвало да съзрявам, да придобивам зрялост, психическа, емоцианална, душевна.
    От АА и Програмата научих едно важно нещо, това, което искам много да се промени в мен, трябва да си го призная, съвсем честно и открито и да се помоля то да си отиде от мен, и това съм правила досега и има резултат. Наистина, така много ми се иска да си остана като това дете, което играе до мен, да се показвам, да чакам одобрение, похвала, възхищение, внимание, и още внимание и още и още и още и още. Който трябва ще ме разбере. Но аз не искам да бъда като това дете, пак заради себелюбието ми всъщност и заради инстинкта ми за приемане от себеподобните, хехе, искам да изглеждам като голям и зрял човек, отговарящ на годините си, и реагиращ в съответствие на тези години. Благодаря на Бог, че ми даде време и възможност да видя това, благодаря, че има къде да го напиша, и мога да го осъзная сега, веднага минава мисълта дали е късно или рано, нито е късно нито е рано, точно когато трябва да е, тогава се случва.
    Искам да благодаря на групата във Варна, че я има и има къде да отида на сбирка на АА и да благодаря на Бог, че това ми е възможно, да си ходя където си искам, да отида при нови хора, сама, просто да отида и да седна, и да слушам и даже и да говоря, невероятно ми е това, правя сравнение, не че не съм можела до говоря или да слушам, но през последните години, ако трябваше да се ходи някъде, то трябваше някой да ме води, сама не можех да отида и да говоря, това е истината. Много съм благодарна за това на Бог, на АА, на спонсора си, на всички, които ме подкрепиха и сега се чувствам свободна и донякъде зрял човек без лекарствата и без алкохола и без майка си. Това не съм мислила, че е възможно.
    Благодаря и вярвайте в чудесата, Бог прави възможно всичко.
    Аватар
    katerinaleksandrova

Мнениеот katerinaleksandrova » Сря Юли 25, 2012 6:47 am

Боже, много съм благодарна, че съм добре днес, не съм пила алкохол, не съм пушила цигари и се движа из града, идвам на работа и не търся лекарства, което е истинско чудо за мен.
    Боже, благодаря ти, че имам работа, имам средства, за да живея, имам много приятели.
    Много ми се иска да разкажа за това как действа Програмата, за моя опит, забелязала съм, може да се помогне на човек най-вече, ако му разкажа за това, което се е случило с мен, другото си е наистина теория и философсване и не върши работа.
    Преди две години аз бях изключително зле, не знам как оцелях и как сега съм в това състояние, но Бог знае. Тогава гледах снимките във фейсбук на братовчед си, тогава той посети много държави заедно с втората си съпруга и беше качил снимките, а аз гледах.
    Сравнявах се, умирах си от това сравнение, изпитвах завист, злоба, гняв, самосъжаление, отчаяние, безсилие и такива още подобни емоции, за които много много не разказвах, защото ме беше срам, може отчасти да съм споделила някои неща, но цялата истина ме беше срам да я призная. Тогава не знам как, усетих го някак си, че може и да има бебе той от втория си брак, тази мисъл беше твърде страшна за мен, някак си не можех да я допусна до съзнанието си даже, толкова много ме болеше от нея, не мога да опиша колко, просто я отдалечих от съзнанието си, после си писах тогава инвентаризацията и нещо споменах, но не всичко. Тогава тръпнех в очакване да не би да се случи това, не знам как съм издържала да не питам. Страшна болест и страшна обсесия, нямам думи да я характеризирам по-добре.
    После, подпитвах някак си и очаквах нещо, какво, като че ли ако ми кажеха, че той ще има бебе и на мен ми се подписва смъртната присъда, ама точно това ми усещането, даже сега на няколко пъти спирам да пиша, нещо в мен не иска да пиша това и да споделям, но ще продължа. Точно така усещах, сякаш идва моя край, с новината за бебето, ужас Боже. После, стана ясно, че няма бебе и аз се поуспокоих, моето възстановяване също вървеше много успешно и някак си нещата се успокоиха във връзка с този въпрос.
    Миналата година се сближих повече от когато и за е било в живота си досега с братовчед ми, не знам как се получи, но разговорът вече вървеше и нямаше толкова много прегради между нас. В началото на тази година разбрах, че вече наистина чака бебе, зарадвах ли се, не мога да си спомня точно, спомням си, че си помислих, че Бог е отворил небето вече за нас, точно това си помислих, и не съм се сравнявала с него изобщо, някак си го приех, че това е дар и за мен, че това е радост и за мен, че това е и мое бебе.
    Бях на гости в неговия дом тази пролет, много се страхувах, ако започна да злобея, да гледам по „онзи” начин, ако не мога да се въздържа, Боже, не исках да причинявам повече страдание на някой, още повече, на бебето, което така отдавна го чака той, много се страхувах, даже си мислих, ако ще причиня някакъв дискомфорт, по-добре да не ходя. Въпреки това отидох на гости и се получи така добре, както никога досега, така приятно, така си говорихме, така неусетно мина времето, не ми се тръгваше обратно, дълго време като се върнах тук ми се виждаше пусто и ми беше мъчно за техния дом, който се превръщаше вече наистина в един благословен и уютен пълен с всичко дом. Дай Боже всекиму такова щастие !
    Вчера се роди бебето, бебе, което така много чакахме всички, бебе, което се появява след толкова загуби, нямам думи да опиша радостта си, написах поздравленията си, изразих радостта си, тя не е подправена, и няма злоба, учудих се даже, това не съм аз, в мен обикновено има завист и злоба, някой има това, което аз нямам, така е било в живота ми досега, така беше и преди две години, но ето, вчера и днес не е така, мога да изразя радостта, мога да учавствам в радостта на други хора, без да се сравнявам и да се дразня, мога да изпитам положителни емоции от радостта и щастието на друг човек.
    Каква бях преди, преди две години, бях полудяла, бях твърде отчаяна, бях на ръба да си отида от този свят, много трудно понасях тогава щастието на братовчед си, както и написах по-горе, какво направих, ами погледнах в себе си, писах много, търсих, писах още и пак и пак, признах си, че злобея, че завиждам че мразя, че ревнувам, че се гневя, че изпадам в ярост, че умирам от мъка от щастието на друг човек, че се сравнявам, че не мога да спирам болните си инстинкти, това го признах и се молих, много се помолих, и ето, вчера бях много радостна, бебето дойде и аз съм нещо като леля, и мога спокойно да ида и да го видя, без да навредя, без да изпитвам някакви отрицателни емоции.
    Благодаря на Бог и на всички вас, които така много ми помогнахте и вярвам, заедно сме поели по пътя на щастливата съдба и упорито я следваме.
    Аватар
    katerinaleksandrova

Мнениеот katerinaleksandrova » Пон Сеп 24, 2012 12:56 pm

Много съм благодарна на Бог, на Анонимни Алкохолици, на всички алкохолици, които ме подкрепиха и ме доведоха до този ден, особено съм признателна на спонсорите си, които са били най-близо до мен и така стана възможно да се случи нещо, което не е за вярване, случи се Чудо, аз мога да си ходя където си поискам, мога да се срещна с когото си поискам, мога да стоя сред хора, мога да говоря пред тези хора, мога да изразя това, което усещам, това, което ме вълнува, което мисля, няма я онази ужасна вътрешна борба и напрежение
    дали да кажа нещо,
    дали да не го кажа,
    ако го кажа какво ще стане,
    ако пък не го кажа,
    защо не съм го казала,
    ако го кажа,
    какво ще си помислят хората за мен,
    ако не го кажа,
    защо пък не го казах,
    хората ще ме помислят за твърде тъпа,
    защо не изразих това, което усещам,
    как може човек до мен да разбере точно какво чувствам, ако не го изразя,
    дали човекът е разбрал точно колко чувствам и изпитвам и
    защо не изразих това чрез прости думи ....
    ...
    Много дълго мога да описвам какво се случва в главата ми, там има машина, която не спира да работи, и ме тормози, тя ме измори много : чрез безсъние, чрез мисловни лабиринти и небивалици, чрез страхове, чрез напрежение и нетърпение, чрез неувереност, чрез колебание, чрез неумение да взимам решения.
    Тази машина ми попречи да живея, да правя това, което другите хора правят.

Действия, реални действия, реални случки, реални факти, сега мога да пиша за реални неща, преди две години описвах мисловни случки и фантасмагории, родени от машината горе, поместена в черепната ми кутия, сега има реални, добри неща, и нямам думи отново да изразя благодарността си за това.

Последните ми три дни бяха изпълнени с много реални срещи и действия, реално съумях да изразя това, което усещам, изпитвам, чувствам, не мога да опиша и да изразя колко съм благодарна за това, не мога да намеря думите и изразните средства, струва ми се, че се повтарям.

Доста време, две години и половина без алкохол, старая се да следвам Програмата на АА, как, чрез начина си на живот, чрез действията си, чрез мислите си даже, не искам нищо от старото си мислене, от старите си действия и стария си живот, нищо.

Невероятно е колко много хора са прочели това, което пиша и това ме развълнува много, надявам се наистина да съм помогнала на някого, и се надявам
    животът в трезвост да се възприема като най-невероятния и безценен подарък, който Бог е приготвил за хора като нас.
    Аватар
    katerinaleksandrova

Мнениеот longtian006 » Чет Дек 13, 2012 7:14 am

Още искам да благодаря, но изречението стана прекалено дълго, и така, дразни моя стилов вътрешен рецензент, който понякога ме изморява, но това е друга тема, та, искам да благодаря на АА, на Програмата на АА, на структурите на АА, на спонсорите, които правят възможно прилагането на Програмата и споделянето с „безмилостна честност” и на Бог, който е дал възможност на хора като мен да живеят и да функционират в този свят без алохол, без лекарства и цигари.
    Много съм благодарна, че мога да си почина сега, на море, да си го организирам сама, да дойда сама, искам да кажа, че не съм чакала някой друг да ми го организира, да ме заведе, да ме развлича, и аз да чакам някой да ми създава настроението и да ми управлява отново живота. Страшно ценно ми е това, много ценно и не го заменям за нищо, на пръв поглед не е кой знае какво, и ако се оставя на сравненията, и моите болестни мисли, може да стане много тъжно, но сега мога да напиша, че това, което ми се случва е точно моята почивка, и точно тя ми е много ценна и за нея съм благодарна. Това е нещо ново за мен, наистина, много са ми годините, и сега да се уча аз да отговарям за състоянието си, за настроението си сега, за емоциите си. Но аз избирам това, да се уча и да продължа по този начин.
    Тук съм на почивка и с детето на колежата ми. Така, детето е много сладко, и го харесвам и така, играя си, абе това си е моята представа за игра, гледане, възпитание и там което съм научила от гледане, от книги, от филми и така, обаче както става ясно, напълно лаически. И така, един два дни прилагам „моите” си подходи и така нататък, и вчера нещо вече ми стана нетърпимо, непоносимо, и още такива прилагателни мога да измисля, абе това дете ми ходи вече по нервната система и ми пречи да мисля, да се съсредоточа и всичко. Хм, ами аз обичам децата, и то ме обича, и такива, смеем се, обаче нещо не е наред, скръцнах малко със зъби, така, показах кое не ми е приятно и нещата се поуспокоиха. Аз от своя страна си наложих да бъда по-дистанцирана и внимателна и повече да наблюдавам, отколкото да учавствам в играта.

____________________________________________________________________________________
    Lexia-3
    Аватар
    longtian006

Мнениеот katerinaleksandrova » Съб Дек 15, 2012 3:33 pm

Много моля, потребителят, под име longtian006, да бъде така любезен, и да напише своето мнение, след моето такова, ако има какво да добави, и да ми бъде полезен във възстановяването ми от алкохолизма !
    Това, което е написано, не е негово или "твое" или ако трябва да спазя етикета "Ваше" мнение.
    Не ми се струва много подходящо и уместно след моите споделяния, които са твърде изстрадани и пълни с болка, да се добавят откъси от същите такива мои.
    Ако Вие, longtian006, искате да се забавлявате, и не знаете как и къде, може да попитате за съвет по тези въпроси, бих могла да бъда полезна.
    С уважение !
    Аватар
    katerinaleksandrova

Мнениеот longtian006 » Пет Дек 28, 2012 6:27 am

:lol: Вие можете да записвате теми. Изберете отметката за всяка записка, която искате да изтриете и натиснете Изтрий записките. :evil:

Allwinner A13e

7 pouces Tablette PC
    GPS Voiture
    Аватар
    longtian006

Мнениеот longtian006 » Пет Дек 28, 2012 6:31 am

Много съм благодарна, че мога да напиша това сега, че го осъзнавам, че имам смелостта и желанието да го споделя, и така, така да помогна ако мога и на друг човек.
    Много съм благодарна, че не се страхувам днес да споделя това, не ме е срам от поведението ми и от състоянието ми, мога да се приема такава : емоционално неуравновесена, емоционално незряла, душевно неукрепнала, духовно болна.
    Много съм благодарна, че Бог ми дава по малко разкрития, всеки ден, по малко, според моите сили и капацитет, не ме оставя нито ден, помага ми и ме води.
    Много съм благодарна, че вярата ми значително укрепна, а любовта в сърцето ми се увеличава.
    Много съм благодарна за тези неща, които наистина не се купуват в магазините, и не се продават по сергиите, а се дават, това са Дарове.
    Много съм благодарна, че Бог ми показа братството на АА, заведе ме при тези хора, и ми даде шанс да живея отново.
    Ще повторя думите от Голямата Книга, да, в предишния си живот имах много хубави моменти, вярно е, но аз наистина не бих заменила един ден от новия си живот с предишния, цитирам по памет.
    На някой това може и да му се стори пресилено и да си помисли, че аз вървя по цветно килимче и малки момиченца в розови роклички сипят цветчета по пътя ми, не е така,
    имам много сериозни и невероятно трудни за мен и моите сили изпитания, даже много по-трудни в сравнение с предишния ми живот, налага се всеки ден да поемам отговорност за действията и постъпките си, даже за думите си, което ми е пък съвсем трудно, защото съм бъбрива, но се усещам Жива и ставам все по-силна.

Струва си да опитате и вие...

Аватар
    katerinaleksandrova

____________________________________________________________________________________

Flytouch 7

Google Android 4.0
    Аватар
    longtian006

Мнениеот longtian006 » Чет Яну 03, 2013 5:58 am

:D :roll:

Flytouch 7

Google Android 4.0
    Аватар
    longtian006

Мнениеот longtian006 » Чет Яну 03, 2013 5:59 am

Така започвам обикновено денят си, така пиша от вече почти две години, всяка сутрин, е понякога прескачам или го правя малко по-късно, но не забравям да благодаря на милостивия Бог, който ме доведе и до този ден, и ми даде възможност да поживея с ясно съзнание, без химикали и цигари, и без унищожителния алкохол.

Не пия алкохол от 10.03.2010 г., не пия психотропни лекарства от 01.07.2010 г., а от миналата година, от 26.10.2011г. не пуша и цигари.
    Днес се чувстам удивително добре, харесвам се как изглеждам, харесвам как реагирам, харесвам старанието си да се опитвам да правя неща, които са добри, а ако сбъркам да се опитам да поправя грешките си, много харесвам това, че онзи ден можах да кажа на татко следното : а сега те моля да ми простиш, че ти казах тези думи, искам да се облечеш и да излезеш и да се разходиш, да, много харесвам това.
    Преди години не можех да го сторя, не знам защо, но нещо вътрешно ме спираше. :evil:

Tablette Android

Мнениеот longtian006 » Чет Яну 10, 2013 7:29 am

:D Designer bikini gives a curvy appearance if you have curvy body and create a balance in the shape. Designer bikinis usually come with matching swimwear like sarong and swim suits it gives an appeal of a hot look and grab attention of lots of eyes. With designer bikini for women you can create a look of a sophisticated woman who has lots of admiration in the society.
    Most women willing to pay the extra money like that the designer has crafted the piece with a unique style for each. They are made with the latest cutting edges that can only be created by ideas within each designers mind. They begin with a sketch that turns into a piece of art that flatters each individual's body allowing each woman to wear the design proudly bearing the designer's name,Woolrich Outlet Italia Moda.
    It is true that designer bikini for women are somewhat costly affair but if you search the right place on internet you will found the shops which give heavy discount on designer bikini and you can make this deal affordable,Hollister. In order to make right choice of the shop for designer bikini for women you have to read reviews on review sites where every client speaks out their mind and give neutral opinion about the product. You will also get clue that how companies behave after sale with their customers if any problems arise.

Tablette Android

Google Android 4.0
    Аватар
    longtian006

ПредишнаСледваща

Назад към Форум на анонимните алкохолици.