• Анонимни Алкохолици - Форум • Виж темата - Моята история

Моята история

Моята история

Мнениеот Julietta » Пет Авг 23, 2013 1:41 pm

На 35 години съм. Значи 15 години вече съм се мъчила сама да спра пиенето. Голям принос за това да се мъча сама, със собствената си воля е майка ми, не че я обвинявам. Все ми казваше - "Човек сам не си ли помогне и Господ не може да му помогне". Това е истина, но ако бях потърсила помощ по-рано, но нищо, така ми е било писано. Аз винаги съм усещала, даже съм и казвала, че съм алкохоличка, но тя отричаше, не вярваше, казваше - "Глупости, измисляш си глупости". Това ме караше да се чувствам още по-ужасно, да се самообвинявам, мислех си, че съм откачена, ненормална, проста, изобщо не бях човек с хората, бях на друго по-долно ниво. Как съм изтърпяла толкова мъка като си спомня, не знам, много е тежко. Толкова самообвинения, то не се живее с такъв товар. На моменти ми е идвало да изкрещя на всички болката си, колко ми е трудно, но знам, че никой няма да ме разбере, не и нормалните хора. Много съм щастлива, че намерих АА, сериозен спонсор, който ме превежда по стъпките, самообвиненията ми намаляха, започвам да се чувствам нормален човек, достоен да е на този свят, виждам си както отрицателните, така и положителните качества. Намерих път към вярата в Бог, аз винаги съм го усещала, но сякаш от толкова егоизъм, самозаблуди, гняв не можех да намеря пътя. Това е смирението за мен, не съм аз великата, тази която иска да промени света, аз съм една малка звезда в необхватната вселена, аз съм наравно с другите, нито по-низша, нито по-висша. Много съм щастлива, че усещам как програмата наистина действа и в мен, че усещам, че има изход. Много съм благодарна на всички от АА.
    Аватар
    Julietta

Назад към Форум на анонимните алкохолици.