• Анонимни Алкохолици - Форум • Виж темата - "Любов"

"Любов"

"Любов"

Мнениеот kate » Нед Юни 09, 2013 3:09 am

Точно днес трябваше, да преживея един от уникалните си дни.

Приеха ме в университет в друга държава, след много борби. Защитих си дипломата на „някаква си българка”. Издържах изпити за които учих денонощно. Намерих и страхотен човек, който ме потресе със спокойствието си, подкрепата си ….аз си мислех, ей сега го стреснах, като му кажа, че съм алкохоличка. А той….не се отказа от мен. Аз се отказах от него.

Та днес, трябваше да съм на друго място, с друг човек и да си взема новата студентска книжка.

Няма такова падение. Аз избрах алкохола. Явно ми е скъп, по–мил ми е от всичко. Връщам се назад и осъзнавам, че от 6 години само това избирам. Правя си равносметка.
    Избрах алкохола, пред приятелите си. Защо да излизам с тях….не ми е интересно вече. Избрах го пред страхотни възможности да се реализирам в работата си. Избрах го пред страхотни мъже, които бяха част от живота ми и наистина се опитаха да ме обичат…..но аз не давам.
    Давам се само на алкохола. Само с него си живеем. Излагаме се. Спим до безпаметност. Убеждваме се, че сме идеални. Живеем си добре. Заедно пилеем пари. Заедно живеем в друга вселена. Заедно нараняваме хората. Заедно унищожаваме …мен.

Той си ме убива, бавно и методично. Обсебва съзнанието ми. Но аз пак си стоя с него. После отравя тялото ми успешно. После ме отделя от приятелите. След това още по– успешно ме отделя от семейството ми, от всички които ме обичат. Но аз пак съм с него.

Заедно гледаме безразлично, сълзите на майка ми и брат ми.. Заедно с него се измъкваме ловко от разни опити за спасение. Моето спасение, не неговото. Защото той няма нужда от това. Когато ме унищожи, ще си намери друга. Друг.

Страх ме е от толкова много неща…….хора, ситуации, но защо не ме е страх от най – страшното нещо, което е влязло в моя дом, живота ми, тялото ми. Та аз даже съм пристрастена към него.

И така си живеем …аз и той….докато аз не спра да живея.
    Аватар
    kate

Назад към Форум на анонимните алкохолици.