• Анонимни Алкохолици - Форум • Виж темата - Здравейте

Здравейте

Здравейте

Мнениеот vesito82 » Сря Апр 03, 2013 1:54 pm

Аз съм жена на алкохолик.Това е един страхотен кошмар за мен и за детето ни, което вече е на 3 години.Почти от тогава датират и проблемите на мъжа ми с алкохола и това, което забелязвам е, че те се задълбочават с всеки изминал ден.Най-големия проблем е, че той не иска да си признае проблема и не търси никакви, според мен, начини за спирането му.Може би и не може, не знам!
    Истината е, че вече нямам надежда,че ще запазя семейството си с този човек, защото той живее в негов собствен свят, в който аз съм враг и предател, и не мога да разчитам за нищо на него.А не изпитвам и никакви чувства от тези, които съм изпитвала преди години, дори не го съжалявам!
    Разбирам, че може да Ви звучи грозно, но през тези години аз преглътнах много неща и се опитах да му помогна в името на семейството и детето ни.Сега вече разбрах, че трябва да бягам надалеч от него!Въпреки, че от няколко дни сме разделени и решението ми е окончателно имам желание да му помогна по някакъв начин.Затова се и регистрирах във форума и Ви пиша сега!Ще Ви бъда благодарна за всяка помощ и съвети, които ми окажете, защото моите възможности вече са изчерпани.Все пак съм човешко същество, а той е баща на детето ми!
    Благодаря Ви предварително и успехи!!!
    Аватар
    vesito82

Re: Здравейте

Мнениеот sami » Пет Апр 05, 2013 10:42 am

Здравей,Веси82.Поздравления че все пак намираш сили,след всичко преживяно да се опиташ да помогнеш на съпруга си.Доказано е че алкохолизма е болест,и то много коварна болест.Естествено като алкохолик горе долу си представям какво си преживяла.Първото нещо което трябва да направи алкохолика е да си признае че е безсилен пред алкохола,и има нужда от помощ.Ако реши може да се обърни към група на АА.Поздрави.
    Аватар
    sami

Назад към Форум на анонимните алкохолици.