• Анонимни Алкохолици - Форум • Виж темата - Нова АА група в Стара Загора

Нова АА група в Стара Загора

Нова АА група в Стара Загора

Мнениеот katerinaleksandrova » Нед Авг 05, 2012 9:01 am

Днес съм особено щастлива и развълнувана, защото мога да обявя създаването на нова АА група в Стара Загора.

Групата ще се нарича Нов Път.

Групата ще следва стриктно Традициите на АА и Програмата на АА за Действие с цел възстановяне от една смъртоносна и объркваща болест – Алкохолизъм.

Групата има за цел да носи Посланието на страдащите от алкохолизъм хора и да им помога да излизат от мрака на невидимата и изморителна душевна болест, която има за цел психическо и физическо разрушаване на личността.

Сбирките на група Нов Път ще се провеждат в понеделник и петък от 18.30 до 20.00 часа в Превантивно-информационен център по зависимости в гр. Стара Загора на ул. "Цар Иван Шишман" № 96.

Групата има следния Email : aanovpat@gmail.com.

Телефон за връзка : 0877027071
    Аватар
    katerinaleksandrova

Re: Нова АА група в Стара Загора

Мнениеот половинчатко » Пон Авг 06, 2012 3:14 pm

Стискам ръка на поелите отговорност да има нова група на АА!Освен това ,че за мен има още една възможност в повече да укрепвам вярата си,че съм направил правилен избор да продължа да живея с предложенията на АА,този факт е доказателство на думите -ДЕЙСТВА,АКО ДЕЙСТВАШ -!!! Дълбок поклон с Благодарност към новата група!!!
    Аватар
    половинчатко

Мнениеот katerinaleksandrova » Вто Авг 21, 2012 8:29 am

21.08.2012 година

Преди две години на този ден писах пост, свързан със загубата на братовчедка ми.
    Тя почина преди четири години от алкохолизъм, съвсем сама в апартамента си, без алкохол в огранизма си, от сърдечна недостатъчност.
    През същата година аз се разделих с мъжа си и започнах да „потъвам” с алкохол в мрачната бездна на смъртта.

Много неприятно и трагично е всичко свързано с алкохола в живота ми, не мога да понеса още загубата и, не мога да се примиря със своя избор на съпруг, който да пие тлкова много и така да ми повлияе, или Аз така да се повлияя, хм, чак до вратите на лудостта и смъртта, истина е това, което пише в Голямата Книга на Анонимни Алкохолици.

Обаче аз тук сега пиша заради всички засегнати от алкохола, независимо какво избират днес,
    сутрешно питие в пореден безумен опит да се контролира опиянаващата течност,
    стискане на зъби поради ясни и недвусмислени знаци за пораженията, които алкохола носи,
    тремор на тялото поради злоупотреба с отровата наречена алкохол,
    лечение в психиатрично отделение,
    консултация със специалист и доверяване на скрития и срамен проблем,
    вратата на Анонимни Алкохолици,
    започване на действия по Програмата на АА ....
    всеки един добре познава душевното страданието при тази болест - АЛКОХОЛИЗЪМ.

Преди две години писах пост и даже го бях озаглавила In memoriam тогава, сега спрях за да си поема дъх, защото ми идва много това, което ми се иска да напиша, заглавието преди две години го написах, защото бях чувала, че така се пише, и исках да съм интересна, нищо не изпитвах тогава, нищо не изпитвах, знаех само, че има такова събитие, че братовчедка ми е починала, че това с е случило, и трябваше някак си да го отразя... Не изпитвах чувства, нямаше място за друг човек в сърцето ми, аз бях напълно обсебена от себе си, от нещастието си и мъката си и отчаянието си и от всичко, свързано с мен ...

Сега пишо отново заради нея, днес тя щеше да стане на 52 години, но я няма. Днес се разплаках като пиша това.

Снощи получихме на сбирката съобщение за пристигнала литература от офиса на АА във Великобритания, днес отидох да взема пратката, получихме Голямата Книга и Дванадесет Дванадесет на английски.

Много се вълнувам, пък и думите са излишни, който ме познава знае как се вълнувам обикновено,
    исках само да споделя случилото се,
    не знам дали има връзка между
    книгите и
    рожденната дата на
    любимата ми братовчедка.
    Аватар
    katerinaleksandrova

Мнениеот thlmobile » Съб Дек 15, 2012 3:42 am

Без честност Програмата на Анономни Алкохолици би била един колеблив, лицемерен път на живот. Практикуването на нечестността под каквато и да е форма помага да се разруши алкохолишката защита срещу първото питие, което е напълно възможно той да изпие, ако не е честен съм себе си.

Назад към Форум на анонимните алкохолици.